Sjajni rezultati učenika OŠ Marija Bistrica

Pri kraju smo ove, još jedne neobične školske godine. I dok su i učenici i učitelji i profesori i drugu COVID-19 školsku godinu pokušali učiniti što prirodnijom, nisu izostala ni brojna natjecanja. Ravnatelj OŠ Marija Bistrica Dominik Karajić ne skriva zadovoljstvo rezultatima svojih učenika na ovogodišnjim natjecanjima. ”Naša škola postiže nevjerojatne rezultate na svim područjima obrazovanja i uvelike proslavila, ovo naše prekrasno, od Boga stvoreno mjesto. Ove godine naši vrijedni učenici s vrhunskim mentorima osvojili su nevjerojatnih 77 različitih nagrada i osvojenih mjesta.”istaknuo je Karajić. Podatci i rezultati potvrđuju njegove riječi. Kad je u pitanju državna razina natjecanja OŠ Marija Bistrica ove godine ima dvoje državnih prvaka. Iz povijesti 1. mjesto na državnom natjecanju osvojio je Benjamin Gorščak (mentor Josip Vdović), a iz Tehničke kulture Vita Vedrina (mentorica Maja Koprivnjak). Na državnom natjecanju iz Tehničke kulture nastupio je i Lovro Klancir i osvojio 11. mjesto, također pod mentorstvom Maje Koprivnjak, dok je Tomislav Joć na državnom natjecanju iz Geografije bio 4. (mentor Stjepan Čebrajec). Nadalje, 2. mjesto u RH na natječaju za najbolju fotografiju ”Razglednica moga mjesta“ osvojila je Estera Gučin-Županić (mentorica Andreja Borović), a za državnu smotru među tri škole u RH predložena je radijska emisija ”Ti jesi’ (mentorica Melita Petriš-Banovec). Tome valja pridodati i 1. mjesto Andreja Cikovića na natjecanju Genius Logicus. Također izvrsni su i rezultati učenika Glazbene škole, koja djeluje pri OŠ Marija Bistrica. Tomislav Joć, uz mentora Dinka Krstinića osvojio je 1. nagradu na Državnom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa, a na istom natjecanju 2. nagrade osvojili su Borna Bručić, Dora Topolovec, Mihael Požgaj i Dora Šimunec (mentori Tatijana Lenart, Ivan Šarkanj i Robert Međugorac. Osim sjajnih nastupa na državnim razinama, učenici OŠ Marija Bistrica ostvarili su sjajne rezultate i na županijskoj razini brojnih natjecanja. Tako su pod mentorstvom Stjepana Čebrajca treća mjesta na natjecanju iz Geografije osvojili Lovro Klancir i Benjamin Gorščak, dok je Tomislav Joć bio prvi. Mentorica Maja Koprivnjak imala je dvoje županijskih prvaka iz Tehničke kulture, a to su Vita Vedrina i Lovor Klancir. Na županijskom natjecanju iz Hrvatskog jezika treća mjesta osvojili su Tomislav Joć (mentor Marinko Micak) i Helena Miketić (mentorica Anita Klemar). Lovro Klancir osvojio je 2. mjesto na natjecanju iz Matematike, sa mentoricom Ivančicom Hopek-Kramar, Antonio Hamin osvojio je treće mjesto na natjecanju iz Engleskog jezika (mentorica Alemka Mihalić –Hubak), a iz Povijesti treći je bio Benjamin Gorščak (mentor Josip Vdović). Ovo je samo izbor iz brojnih vrhunskih rezultata bistričkih učenika, nakon kojeg ravnatelj Karajić s pravom zaključuje: ”Kao ravnatelj preponosan što sam dio takvog stvaralačkog i pobjedničkog tima.”

  Ime i prezime učenka Natjecanje Kategorizacija Nagrada Mentor
  2021.        
1. Tomislav Joć 7c Geografija Državno 4.mjesto Stjepan Čebrajec
2. Benjamin Gorščak 8a Povijest Državno 1.mjesto Josip Vdović
3. Estera Gučin-Županić 8c „RAZGLEDNICA MOGA MJESTA“ Natječaj 2.mjesto Andreja Borović
4. Amaterski radio studio „BOOK-sa“ Participativni Dječji proračun Projekt/Županijsko 2.mjesto Marina Milošić
5. FranKlemar 7c „RAZGLEDNICA MOGA MJESTA“ Natječaj Posebno pohvaljena Ana Kaić- Lacković
6. Vita Vedrina 5a Tehnička kultura Državno 1.mjesto Maja Koprivnjak
7. Lovro Klancir 7a Tehnička kultura Državno 11.mjesto Maja Koprivnjak
8. Andrej Ciković 4r PŠ Laz Matematika Županijsko 6.mjesto Sandra Tomorad
9. Lovro Klancir 7a Matematika Županijsko 2.mjesto Ivančica Hopek-Kramar
10. Tomislav Joć 7c Geografija Županijsko 1.mjesto Stjepan Čebrajec
11. Lovro Klancir 7a Geografija Županijsko 3.mjesto Stjepan Čebrajec
12. Benjamin Gorščak 8a Geografija Županijsko 3.mjesto Stjepan Čebrajec
13. Antonijo Hamin 8c Engleski jezik Županijsko 3.mjesto Alemka Mihalić-Hubak
14. Radijska emisija „ Ti jesi“ Državno Predloženo među tri škole u RH Melita Petriš-Banovec
15. Benjamin Gorščak 8a Povijest Županijsko 3.mjesto Josip Vdović
16. Tomislav Joć 7c Hrvatski jezik Županijsko 3.mjesto Marinko Micak
17. Helena Miketić 8b Hrvatski jezik Županijsko 3.mjesto Anita Klemar
18. Vita Vedrina 5a Tehnička kultura Županijsko 1.mjesto Maja Koprivnjak
19. Lovro Klancir 7a Tehnička kultura Županijsko 1.mjesto Maja Koprivnjak
20. 3r PŠ Selnica „ZA ZEMLJIN SPAS JA DIŽEM SVOJ GLAS“ Natječaj 3.mjesto Anita car
  2020.        
21. Amaterski radio studio „BOOK-sa“ Participativni Dječji proračun Projekt/Županijsko Novčana nagrada među 7 projekata Marina Milošić

Melita Petriš- Banovec

22. Andrej Ciković PŠ Laz Genius Logicus Međunardno 1.mjesto Sandra Tomorad
23. Marta Juras 4a

Andrej Ciković 4r PŠ Laz

Domagoj Odorjan5a

Juraj Galoić 6b

Antonio Hamin 8c

Organizacijski odbor Dabar

Informatika i računalno razmišljanje

Međunarodno natjecanje Među 10 najboljih ušlo 5 naših učenika Štefica Horvat

Vesna Brlek

Sandra Tomorad

Ivančica Hopek-Kram

Maja Celenko

24. Luka Klancir Geografija Državno 6.mjesto Stjepan Čebrajec
25. Tomislav Joć 7c Geografija Državno 7.mjesto Stjepan Čebrajec
26. Luka Klancir Geografija Županijsko 1.mjesto Stjepan Čebrajec
27. Tomislav Joć 7c Geografija Županijsko 1.mjesto Stjepan Čebrajec
28. Benjamin Gorščak 8a Geografija Županijsko 1.mjesto Stjepan Čebrajec
29. Matej Pucko6c Geografija Županijsko 3.mjesto Stjepan Čebrajec
30. Andrej Ciković 4r PŠ Laz

Marta Juras 4a

Tea Lacković 4a

Petar Dijanić 8b

Lovro Klancir 7c

Klokan bez granica Hrvatsko matematičko društvo/ županijsko Među 10% nagrađenih Vesna Brlek

Ivančica Hopek- Kramar

Maja Celenko

Tatjana Flegar Galoić

Marina Ozimec

Marina Milošić

Martina Novosel

Osnovna glazbena škola pri Osnovnoj školi Marija Bistrica

Nagrađeni učenici i mentori, školska godina 2020./2021.

  Ime i prezime učenka Natjecanje Kategorizacija Nagrada Mentor
1. Tomislav Joć

(Solfeggio)

59. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa Državno 1. nagrada Dinko Krstinić
2. Borna Bručić

(bisernica)

59. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa – državno Državno 2. nagrada Tatijana Lenart
3. Dora Topolovec

(bisernica)

59. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa – državno Državno 2. nagrada Tatijana Lenart
4. Mihael Požgaj

(bisernica)

59. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa – državno Državno 2. nagrada Ivan Šarkanj
5. Dora Šimunec

(gitara)

59. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa – državno Državno 2. nagrada Robert Međugorac
6. Tomislav Joć

(Solfeggio)

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus op.6, Križevci Međunarodno 1.nagrada

(laureat)

Dinko Krstinić
7. Tomislav Joć

(Solfeggio)

7.međunarodno natjecanje teorijskih predmeta Kornelije, Beograd Međunarodno 1.nagrada

(laureat)

Dinko Krstinić
8. Bruno Muhek

(brač)

59. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa Regionalno 2. nagrada Ivan Šarkanj
9. Mihael Požgaj

(bisernica)

59. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa Regionalno 1. nagrada Ivan Šarkanj
10. Borna Bručić

(bisernica)

59. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa Regionalno 1. nagrada Tatijana Lenart
11. Tomislav Joć

(Solfeggio)

59. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa Regionalno 1. nagrada Dinko Krstinić
12. Trio flauta (Klara Gabud, Jelena Tomorad, Iva Babić) 58. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa – komorni sastavi Regionalno 1. nagrada Ivana Pavlović
13. Dora Topolovec

(bisernica)

59. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa Regionalno 1. nagrada Tatijana Lenart
14. Tomislav Joć

(Solfeggio)

7th International Solfeggio Competition,

UMBPS, Beograd

Međunarodno 1.nagrada Dinko Krstinić
15. Tomislav Joć

(Teorija glazbe)

7th International Solfeggio Competition,

UMBPS, Beograd

Međunarodno 1.nagrada Dinko Krstinić
16. Tomislav Joć

(Teorija glazbe)

7.međunarodno natjecanje teorijskih predmeta Kornelije, Beograd Međunarodno 1.nagrada Dinko Krstinić
17. Karla Česi

(Solfeggio)

7th International Solfeggio Competition,

UMBPS, Beograd

Međunarodno 1.nagrada Dinko Krstinić
18. Karla Česi

(Teorija glazbe)

7th International Solfeggio Competition,

UMBPS, Beograd

Međunarodno 1.nagrada Dinko Krstinić
19. Karla Česi

(Solfeggio)

7.međunarodno natjecanje teorijskih predmeta Kornelije, Beograd Međunarodno 1.nagrada Dinko Krstinić
20. Leda Fulir

(Solfeggio)

7.međunarodno natjecanje teorijskih predmeta Kornelije, Beograd Međunarodno 1.nagrada Dinko Krstinić
21. Kristijan Kišak

(Solfeggio)

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus op.6, Križevci Međunarodno 2.nagrada

 

Dinko Krstinić
22. Dora Topolovec

(bisernica)

VII. Tambura instrumental Festival, Subotica Međunarodno 1. nagrada

(bronca)

Tatijana Lenart
23. Borna Bručić

(bisernica)

VII. Tambura instrumental Festival, Subotica Međunarodno 2.nagrada Tatijana Lenart
24. Zlatko Hanžek

(bisernica)

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus op.6, Križevci Međunarodno 1.nagrada Tatijana Lenart
25. Paola Žilić

(bisernica)

VII. Tambura instrumental Festival, Subotica Međunarodno 3. nagrada Tatijana Lenart
26. Bruno Muhek

(brač)

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus op.6, Križevci Međunarodno 1.nagrada Ivan Šarkanj
27. Mihael Požgaj

(bisernica)

VII. Tambura instrumental Festival, Subotica Međunarodno 2. nagrada Ivan Šarkanj
28. Bruno Muhek

(brač)

VII. Tambura instrumental Festival, Subotica Međunarodno 2. nagrada Ivan Šarkanj
29. Andrej Ciković

(Solfeggio)

Međunarodno natjecanje mladih glazbenika Sonus op.6, Križevci Međunarodno 1.nagrada

 

Ines Lončar
30. Andrej Ciković

(Teorija glazbe)

7th International Solfeggio Competition,

UMBPS, Beograd

Međunarodno 1.nagrada Ines Lončar
31. Petra Krajnik

(Teorija glazbe)

7.međunarodno natjecanje teorijskih predmeta Kornelije, Beograd Međunarodno 1.nagrada Ines Lončar
32. Monika Jakopović

(Teorija glazbe)

7.međunarodno natjecanje teorijskih predmeta Kornelije, Beograd Međunarodno 1.nagrada Ines Lončar
32. Ana Galoić

(Teorija glazbe)

7.međunarodno natjecanje teorijskih predmeta Kornelije, Beograd Međunarodno 1.nagrada Ines Lončar
33. Magdalena Švaljek

(flauta)

8. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2021. Međunarodno 1. nagrada

(finalno)

Ivana Pavlović
34. Vida Ozimec

(flauta)

8. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2021. Međunarodno 1. nagrada

(finalno)

Ivana Pavlović
35. Petra Kapec (flauta) 8. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2021. Međunarodno 3. nagrada

(prvi krug)

Ivana Pavlović
36. Kvartet flauta

(Iva Babić Jelena Tomorad, Klara Gabud, Ema Runjak)

8. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2021. Međunarodno 1. nagrada

(finalno)

-Posebna nagrada HDF-a

Ivana Pavlović
37. Monika Jakopović

(klavir)

8. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2021. Međunarodno 1.nagrada Svjetlana Vlainić
38. Filip Tomorad

(gitara)

59. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa Regionalno 2. nagrada Robert Međugorac
39. Dora Šimunec

(gitara)

59. hrvatsko natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa Regionalno 1. nagrada Robert Međugorac
40. Dora Šimunec

(gitara)

8. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2021. Međunarodno 1. nagrada

(prvi krug)

Robert Međugorac
41. Lovro Špoljar

(gitara)

8. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2021. Međunarodno 1. nagrada

(prvi krug)

Robert Međugorac
42. Mia Šantak

(gitara)

8. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2021. Međunarodno 1. nagrada

(prvi krug)

Robert Međugorac
43. Filip Tomorad

(gitara)

8. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2021. Međunarodno 2. nagrada

(prvi krug)

Robert Međugorac
44. Petar Štaba

(gitara)

8. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2021. Međunarodno 2. nagrada

(prvi krug)

Robert Međugorac
45. Matej Futivić

(gitara)

8. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2021. Međunarodno 2. nagrada

(prvi krug)

Robert Međugorac
46. Ria Lešković

(gitara)

7. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2020. Međunarodno 1.nagrada Sabina Mikša
47. Dora Topolovec

(bisernica)

7. međunarodno mješovito natjecanje mladih glazbenika Bistrički Zvukolik 2020. Međunarodno 2. nagrada Tatijana Lenart