Teniski klub Marija Bistrica organizirao je u nedjelju 8. veljače još jedno natjecanje u sanjkanju za djecu u Mariji Bistrici, popularni Bijeli ježek i to na stazi na Kalvariji u sklopu Svetišta MBB-e. Bilo je to sedmo izdanje natjecanja, koje je pokrenuto 2005. godine, ali zbog nedostatka snijega nije održano od 2007. do 2009. te 2011. godine.
Na 7. Bijelom ježeku u četiri kategorije nastupilo je čak 114-oro djece, što je apsolutni rekord. Organizirana je i valentinovska utrka odraslih parova, koja je okupila 16 parova, također, najviše do sada. U kategoriji predškolske djece, koja su se stazom spuštala s odraslom osobom nastupilo je 42-oje natjecatelja. Pobijedio je Noa Grgić, ispred Karla Gabuda i Jane Gorički. U kategoriji prvih do trećih razreda nastupio je 31 natjecatelj. Najbrža je nakon dvije vožnje bila Lucija Pugar, drugi je bio Dominik Gabud, a treći Patrik Babić. U kategoriji četvrtih do šestih razreda nastupilo je 29 natjecatelja, a prvo mjesto osvojio je Adrijan Redžić, ispred Nike Kovačić i Stjepana Tomorada.
Tradicionalno najmanje natjecatelja je bilo kod sedmih i osmih razreda, ukupno 12. Slavio je Petar Čukman, ispred Lane Kramar i Valentina Šajničkog. Proglašen je i naj bijeli ježek, natjecatelj sa apsolutno najboljim vremenom iz dvije vožnje. Bio je to pobjednik u kategoriji predškolske djece, koja nastupaju s odraslom osobom, Noa Grgić.
Organizatori Bijelog ježek, uz sanjkanje za djecu, svake godine organiziraju i dodatnu popratnu atrakciju. Ove je godine organizirana 4. valentinovska utrka odraslih parova. Nastupilo je ukupno 16 parova, a slavili su Vesna i Berislav Tomorad. Drugi su bili Sandra i Marijo Tomorad, a treći Karmen i Hrvoje Šimunec.
Svake godine Bijeli ježek napreduje u organizacijskom smislu, pa je tako i ove godine organizator osigurao nagrade za sve natjecatelje, medalje i nagrade za najuspješnije, te besplatan čaj i hrenovke za djecu, kuhano vino i kobasice za odrasle, te peciva za sve. Novost je bilo po prvi puta i elektronsko mjerenje vremena uz semafore, a nabavljene su i kape sa logom Bijelog ježeka, koje su dobili svi osvajači medalja u dječjim utrkama, a i organizatori i osoblje uz stazu nosilo je kape i reflektirajuće prsluke sa logom Bijelog ježeka.
Suorganizatori 7. Bijelog ježeka bili su DVD Marija Bistrica, Udruga mladih Marija Bistrica i GDCK Donja Stubica a pokrovitelji Općina Marija Bistrica i Turistička zajednica Općine Marija Bistrica. Sve to ne bi bilo moguće ni bez sponzora, kojima se organizatori posebno zahvaljuju, kao i rektoru Svetišta MBB-e mons. Zlatku Korenu, jer staza za ovo sanjkačko natjecanje nalazi se na padinama bistričke kalvarije u samom Svetištu.