Medvjedi slavili u okršaju u Grazu

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka ostvarili su devetu uzastopnu pobjedu, a ukupno 13. u EBEL-u. U 19. kolu Medvjedi su u okršaju koji je trajao gotovo tri sata slavili kod Graz 99ersa sa 6:5 (0:0, 4:3, 2:2).

Bila je to iznimno gruba utakmica s brojnim incidentima, tučnjavama, nasrtajima na vratare te prigovorima sucima. Na kraju su obje momčadi sakupile čak 244 minute isključenja. Kod domaćina isključenja su zaradili Guillaume Lefebvre, Mario Scalzo, Oliver Labelle i Kevin Moderer, a kod Medveščaka Adam Naglich, Kenneth Macaulay i Dario Kostović.

Nakon što je prva trećina završila bez pogodaka, Graz je poveo u 27. minuti kada je Olivier Latendresse iskoristio igrača više na ledu, ali samo 34 sekunde poslije Adam Miller izjednačio je na 1:1. U 30. minuti Trevor Frischmon ponovno dovodi 99erse u vodstvo i to kada su imali igrača manje, a dvije minute poslije na 3:1 povećao je Thomas Vanek.

Uslijedio je preokret Medvjeda. U 35. minuti Brandon Buck smanjuje na 3:2, u 37. minuti David Brine izjednačava na 3:3, a prednost Medveščaku donosi Tomislav Zanoški u 39. minuti. U 58. minuti Thomas Vanek izjednačio je na 4:4, ali uslijedila su nova dva pogotka Medvjeda. Strijelci su bili Curtis Fraser (56) i Andy Sertich (58). Nadu Grazu vratio je Rodney Coleman Jarrett 1:41 minutu prije kraja.

Na ljestvici vode Vienna Capitalsi s 31 bodom, a Medveščak je zadržao drugo mjesto s dva boda manje. Na trećem mjestu je Villach također s 29 bodova.Sada slijedi stanka od deset dana zbog reprezentativnih obveza, a novu utakmicu Medvjedi će imati 14. studenog u Domu sportova protiv Telemach Olimpije.