Gotov Euro za vatrene

Hrvatska 2-2 s ČeškomHrvatska nogometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Eura, u susretu osmine finala u Lensu je izgubila od Portugala sa 0:1 nakon produžetka. Jedini pogodak na utakmici postigao je Ricardo Quaresma u 117. minuti. Hrvatska je bila mnogo bolji suparnik od Portugala tijekom svih 120 minuta, ukupno je uputila 15 udaraca prema suparničkim vratima, ali niti jedan od tih pokušaja nije pogodio okvir suparničkog gola, dok je Portugal pucao samo pet puta prema Subašiću, a prvi je bio onaj Cristiana Ronalda u 117. minuti kojega je Subašić obranio, no na odbijanac je natrčao Quaresma i postigao odlučujući pogodak. Pola minute prije toga Perišić je pogodio stativu.