Slalom: Kostelić četvrti, slavlje Hirschera

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je četvrto mjesto na slalomu Svjetskog kupa u Adelbodenu u Švicarskoj. Za pobjednikom Austrijancem Marcelom Hirscherom zaostao je sekundu i 12 stotinki.

Kostelić je i nakon prve vožnje na vrlo zahtjevnoj stazi Chuenisbaergli bio četvrti, a postolje mu je izmaknulo za pola sekunde. Naš skijaš tako je prekinuo tradiciju jer je u Adelbodenu tri godine zaredom bio na pobjedničkom podiju. Pobijedio je 2011., a drugi je bio lani i 2010. Drugo mjesto ostvario je i u svom prvom nastupu u Adelbodenu 2002.

Vodeći skijaš svijeta Hirscher je prvu vožnju završio tek na osmom mjestu, ali je izvrsnom drugom vožnjom sve nadoknadio i pobijedio. Drugo mjesto osvojio je Austrijanac Mario Matt (+0.30), a treće Talijan Manfred Mölgg (+0.62).

Drugi hrvatski predstavnik Dalibor Šamšal imao je startni broj 54., a sa zaostatkom od 4.27 sekundi završio je prvu vožnju na 49. mjestu.

U ukupnom poretku Kostelić je skočio s desetog na deveto mjesto s 335 bodova, a u slalomu je šesti (195). U vodstvu je Hirscher s 855 bodova ispred Norvežanina Aksela Lunda Svindala (729) i Amerikanca Teda Ligetyja (676). Hirscher vodi i u poretku slalomaša sa 520 bodova. Drugi je Nijemac Felix Neureuther (386), a treći Šveđanin Andre Myhrer (330).