Poraz Ane Konjuh

Poraz Ane KonjuhHrvatska tenisačica Ana Konjuh izgubila je i treći dvoboj od Caroline Wozniacki. Favorizirana Dankinja slavila je 4:6, 6:3, 7:5 u susretu prvoga kola WTA Premier turnira u Dohi. Iako je prvi put uspjela osvojiti set protiv Dankinje poljskog porijekla te imala niz odličnih poteza, 18-godišnja Dubrovčanka je još jednom platila visoku cijenu, zbog brojnih neforsiranih pogrešaka (62), od kojih je mnoge napravila kad je Wozniacki već bila u bezizlaznim situacijama. Konjuh je u prvom setu povela 3:0 pa dopustila Wozniacki da se vrati do 4:4, ali je još jednim, trećim breakom u setu, uspjela doći do velike prednosti. Izgubljeni servis u drugom gemu drugog seta stajao je Konjuh gubitka te dionice dvoboja. Bivši ‘broj 1’ svjetskog tenisa u odlučujućem je setu s dva breaka povela 5:2. Uslijedio je veliki povratak naše tenisačice. Konjuh je u osmom gemu spasila jednu meč-loptu i vratila jedan izgubljeni servis-gem. Nizom sjajnih, neobranjivih udaraca 18-godišnja hrvatska Fed Cup reprezentativka je izvukla još četiri meč-lopte, 40:0 i jednu prednost, kada je Wozniacki drugi put servirala za pobjedu. Konjuh je iskoristila drugu priliku za izjednačenje na 5:5, ali je već u sljedećem gemu treći put u setu izgubila gem na početnom udarcu. Kada je treći put servirala za pobjedu Dankinja je bila suočena s još jednim breakom. Konjuh je stigla do 15-40, no, Wozniacki se izvukla i stigla do novih meč-lopti. Šestu je propustila neforsiranom pogreškom, a sedmu i osmu je Konjuh spasila s dva sjajna ‘winnera’. Nažalost, na devetu meč-loptu naša je tenisačica napravila još jednu, 62. neforsiranu pogrešku te nakon dva sata i 35 minuta velike borbe propustila Wozniacki u drugo kolo, gdje je čeka Australka Daria Gavrilova. Konjuh je imala daleko više izravnih poena od Wozniacki (43-21), ali je i previše griješila u odnosu na suparnicu (62-24), zbog čega je ostala bez prilike za vrijednu pobjedu. Donna Vekić je tako ostala jedina hrvatska predstavnica u turniru, a u 2. kolu čeka je 8. nositeljica Španjolka Carla Suarez Navarro.