Pobjeda nogometašica

nogometašiceHrvatska ženska nogometna reprezentacija upisala je drugu pobjedu u kvalifikacijama za EURO koji će se održati 2017. u Nizozemskoj. Nakon što su nastup u skupini 5 kvalifikacija otvorile uvjerljivom pobjedom u gostima kod Turske (4:1), hrvatske nogometašice i drugi put su slavile protiv istih protivnica, ovaj puta s 3:0 na domaćem terenu na Rujevici. Izabranice Zvonimira Kolaka već su nakon poluvremena imale vodstvo od 2:0 golovima Kristine Šundov u 29. minuti i Maje Joščak u 39., a pobjedu je potvrdila Mateja Andrlić u 88. minuti. Ljestvicu predvode aktualne europske prvakinje Njemice sa sve četiri pobjede, uključujući i onu od 1:0 protiv Hrvatske u Zagrebu. Hrvatice su druge s dvije pobjede, jednim remijem (1:1 s Mađarskom u Osijeku) te jednim porazom.  Mađarska je na trećem mjestu s četiri boda iz četiri susreta. Isti broj bodova, ali iz tri utakmice ima i četvrtoplasirana Rusija. Turska je posljednja sa samo jednim bodom iz pet utakmica. U nastavku kvalifikacija u travnju hrvatske nogometašice očekuju dva gostovanja, 8. travnja kod Mađarske te 12. travnja kod Njemačke.