Općina Marija Bistrica i Turistička zajednica Općine Marija Bistrica u subotu 14. veljače organizirali su Bistrički fašinek, 24. po redu.
Povorka je već tradicionalno krenula od Bluesun hotela Kaj, a program je održan na središnjem bistričkom trgu. Uz limenu glazbu KUD-a Lovro Ježek koja je predvodila povorku, nastupilo je sedam grupa, od čega 4 dječje i 3 odrasle.
Najprije su se predstavila Djeca Dječjeg vrtića Pušlek Marija Bistrica, pa Mažoretkinje Društva ''Naša djeca'' Budinščina, učenici OŠ Marija Bistrica i Dječja folklorna skupina kUD-a ''Laz''.
Od odraslih grupa brojne posjetitelje zabavili su ''Glabočki štrukli'', ''Fanglin grupa'' i ''Republika Čečenija''.
Uz njihove šaljive dramatizirane skečeve, u programu je izvedeno i suđenje Bistričkom Fašinku, koji je proglašen krivim za sve grijehe, što je i platio spaljivanjem.
Ovogodišnjem bistričkom fašinku pridružili su se i vinogradari Udruge Vinski Vrh koji su za posjetitelje pripremili kuhano vino.