Marin Čilić preko Berdycha do osmine finala Wimbledona

Marin Čilić pobijedio je  u trećem kolu Wimbledona  za dva sata i 49 minuta igre šestog tenisača svijeta, Čeha Tomaša Berdycha, sa 7:6 (5), 6:4 i 7:6 (6), te je izborio plasman u osminu finala najpoznatijeg turnira na svijetu.

Čilić je sjajnom izvedbom nadigrao Berdycha, ali je bio brži i od mraka jer je zadnji tie-break odigran u ne baš regularnim uvjetima. Prvi hrvatski reket je bio vrlo raspoložen pri servisu s 20 aseva i postotkom prvog servisa od izvrsnih 66 posto, no i Čilićeva igra u polju bila je na zavidnoj razini jer je imao 46 winnera u tri seta.

Marin je u prvom setu poveo s 3:0, no taj set je ipak otišao do 13. igre, a u drugoj dionici je Hrvat iskoristio oduzimanje servisa Berdychu i dobio set sa 6:4. U trećem setu Čilić se borio i protiv šestog igrača svijeta, ali i protiv mraka i mogućnosti da se dvoboj prekine i nastavi u subotu, što bi Čehu dalo priliku da se psihološki oporavi.

Čilić je kod 5:5 u trećem setu imao četiri break-lopte, nije ih iskoristio, no potom je relativno sigurno odservirao za 13. igru. U tie-breaku je iskoristio drugu meč-loptu i osigurao dvoboj s Francuzom koji živi u belgijskom Liegeu Jeremyjem Chardyjem u osmini finala.

Protiv Berdycha Čilić sada ima tri pobjede i pet poraza, ali je slavio u oba međusobna dvoboja na travi. Čilića u osmini finala, najvjerojatnije u ponedjeljak, čeka Chardy, s kojim je igrao samo jednom, na zemlji u Münchenu 2009. godine i izgubio.

Ante Pavić nije se uspio plasirati u 3. kolo Wimbledona. U susretu 2. kola uspješniji je bio Španjolac Feliciano Lopez koji je slavio sa 6:4, 7:6 (4), 7:5 nakon sat i 54 minute igre.

Također, ispala je i Ana Konjuh. Mladu Dubrovkinju je sa 6:3 i 6:0 pobijedia Dankinnja Caroline Wozniacki