Liga prvaka u vaterpolu – poraz Primorja

primorjeVaterpolisti riječkog Primorja Erste banke nisu uspjeli stići do treće pobjede u Ligi prvaka ove sezone,  u trećem kolu skupine A izgubili su u gostima kod Olympiakosa. Grčki prvak slavio je 7:4 (4:0, 1:2, 2:2, 0:0), upisavši svoju prvu pobjedu, do koje je došao uvjerljivom igrom. Ključnom se pokazala prva četvrtina, koju je Olypiacos dobio s 4:0, a na poluvremenu je bilo 5:2. Pogotke za Primorje postigli su Ivan Buljubašić, Anđelo Šetka, Cosmin Radu i Gonzalo Oscar Echenique. Grčku momčad predvodili su Angelos Vlachopulos i Blai Mallarach sa po dva pogotka, dok je na vratima briljirao hrvatski reprezentativni golman Josip Pavić. Riječani su ostali na drugom mjestu sa šest bodova, koliko ima i vodeća Barceloneta, ali uz susret manje. U skupini B na bazenu u Gružu u derbiju kola sastaju se Jug Croatia osiguranje i mađarski Szolnoki. Obje momčadi imaju po dvije pobjede, baš kao i vodeći Pro Recco.