Kostelić opet za povijest

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je dvostruko postolje u poznatom austrijskom skijalištu Kitzbühelu. Kostelić je slavio u kombinaciji te osvojio treće mjesto u slalomu u kojem je najbolji bio vodeći svjetski skijaš Austrijanac Marcel Hirscher.

Nakon osvajanja 30. mjesta na najtežem spustu u Svjetskom kupu te izvrsne vožnje u slalomu Kostelić je uvjerljivo slavio u kombinaciji, što mu je prva pobjeda u sezoni. Kostelić je na kraju slavio s 1,26 sekundi prednosti ispred Francuza Alexisa Pinturaulta, a trećeplasirani Francuz Thomas Mermillod Blondin zaostao je čak 2,56 sekundi.

Kostelić je tako postao prvi skijaš u Kitzbühelu s četiri uzastopne pobjede u jednoj disciplini. To mu je deveta pobjeda u kombinaciji, a ukupno jubilarna 25. u karijeri.

Izvrsni nastup u slalomu

Kako je bio jedan od najvećih favorita za osvajanje naslova, Kostelić je prvu vožnju odvozio malo opreznije te osvojio 11. mjesto s 61 stotinkom zaostatka za vodećim Talijanom Stefanom Grossom. U drugoj vožnji ponovno nije srljao, ali je skijao vrlo brzo i tako na kraju osvojio treće mjesto s 93 stotinke zaostatka za Hirscherom. Do drugog mjesta doskijao je Nijemac Felix Neureuther, koji je zaostao 77 stotinki.

Drugi hrvatski predstavnik Dalibor Šamšal nije uspio izboriti drugu vožnju. Šamšal je imao startni broj 54, a prvu vožnju završio je na 36. mjestu s 2,32 sekunde zaostatka za Grossom.

U ukupnom poretku Hirscher je povećao prednost. Hirscher vodi s 1.035 bodova i ima prednost od 114 bodova ispred Norvežanina Aksela Lunda Svindala. Treće mjesto drži Amerikanac Ted Ligety sa 736 bodova. Ivica Kostelić i dalje je peti sa 645 bodova.

U poretku slaloma i dalje vodi Hirscher sa 700 bodova, odnosno s prednošću od 134 boda ispred Neureuthera. Treći je Šveđanin Andre Myhrer s 362 boda, a Kostelić se probio na četvrto mjesto s 315 bodova.