Jelena Gorički prva u Zagrebu

U subotu je održan jedan od najatraktivnijih trkačkih događaja Zagorja, HEP Zagorje Trekk 2019., na kojem su nastupili i članovi SD Lastavica iz Zlatara. Stazu od 10 km Jelena Gorički je pretrčala za 1:07:49 te osigurala prvo mjesto u kategoriji žena. Simon Buntak je stigao 21. s vremenom 1:17:13, a Mario Matejaš 33., 1:21:17. Božidar Culej je trku završio na 553.mjestu. Na toj stazi sudjelovala su 554 trkača. Robert Rod je dužu stazu od 16 km prošao s vremenom 3:10:36, i završio na 71.mjestu od 467 natjecatelja. Istog dana je u Humu na Sutli održana 1. humska Cross Trail Utrka Z Jarka V Brejg. Na stazi od 4 km Iva Miholić je završila na 2., a Antonija Miholić na 3. mjestu u konkurenciji žena. Ranko Miholić je završio trku ukupno na 4. mjestu. U nedjelju je održan 5. Gornjostubički cener 2019. Na stazi od 10 km Miljenko Komar je postigao osmo mjesto s vremenom 41:59, a Ranko Miholić 18. s vremenom 45:18, i prvo u kategoriji M55. Sudjelovala su 52 natjecatelja.