Hrvatska u četvrtfinalu Svjetskog rukometnog prvenstva

Hrvatska rukometna reprezentacija s lakoćom je izborila četvrtfinale Svjetskog prvenstva, koje se održava u Španjolskoj. Hrvatska je u Zaragozi u osmini finala nadigrala Bjelorusiju s uvjerljivih 33:24.

Bjelorusi su bili u utakmici samo prvih pet minuta, a tada je krenula nezadrživa igra izabranika Slavka Goluže. Već u 14. minuti hrvatski rukometaši imali su pet pogodaka prednosti (9:4), u 25. minuti deset (18:8), a najveću prednost ostvarili su u 28. minuti kada je bilo 21:8. U posljednjoj minuti Bjelorusija je uspjela postići svoj deveti pogodak.

Hrvatska je ponovno odigrala izvrsnu obranu, što je rezultiralo brojnim pogocima iz kontranapada. Već u 20. minuti izbornik Goluža mogao je poslati na teren rezervnu momčad, koja je nastavila puniti mrežu Bjelorusije.

Najbolji u prvom dijelu bili su Ivan Čupić i Damir Bičanić sa po četiri pogotka te vratar Mirko Alilović.

I u nastavku susreta Goluža je odmarao gotovo sve važnije igrače, odnosno dao priliku igračima koji su manje igrali. I u takvom sastavu Hrvatska je mirno održavala prednost i na kraju slavila s devet pogodaka razlike.

Kako su važniji igrači dobili priliku za odmor, to su najbolje iskoristili Luka Stepančić sa šest pogodaka i Ivan Ninčević s pet. Ninčević je naknadno pozvan reprezentaciju nakon ozljede Manuela Štrleka. Sergej Rutenka, Dzjanis Rutenka, Vitalij Kazhanevski i Sergej Šilovič sa po četiri pogotka bili su najbolji u sastavu Bjelorusije.

Hrvatsku sada u četvrtfinalu, koje je na rasporedu u srijedu, očekuje uvijek neugodna Francuska, koja brani naslov svjetskih prvaka.