Hrvatska (U-20) nogometna repka pobjedila Urugvaj na otvaranju SP-a

U utakmici 1. kola skupine F Svjetskog prvenstva za mlade nogometaše (U-20), koje se održava Turskoj, Hrvatska je u nedjelju u Bursi pobijedila Urugvaj sa 1:0, a pogodak je postigao napadač Splita Ante Rebić u 41. minuti. Mogla je Hrvatska i uvjerljivije slaviti, ali u 24. minuti Livaja je iz penala pogodio vratnicu. No, imali su i Urugvajci svoje prilike, ali jednom nas je spasila vratnica, a drugi puta vratar Zelenika. Prvu priliku na utakmici imali su Hrvati, u 16. minuti Pjaca se probio po boku, ušao u kazneni prostor, ali njegov ubačaj Urugvajci su uspjeli blokirati. Nekoliko minuta kasnije Čanađija je odlično prihvatio dubinsku loptu, a u kaznenom prostoru srušio ga je Silva i sudac je dosudio 11-erac za Hrvatsku. Izvođač je bio Marko Livaja, koji je pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u vratara i potom su Urugvajci račistili situaciju. Ipak, u 41. minuti Hrvatska vodi 1:0. Lijepa akcija Rebića i Livaje, da bi Rebić iz teške situacije zatresao mrežu. U drugom poluvremenu Urugvaj je imao dvije velike prilike. U 51. minuti Rolanov udarac glavom obranio je vratar Zelenika, a u 72. minuti Lopez je iz neposredne blizine pogodio vratnicu. U drugom susretu naše skupine Uzbekistan je svladao Novi Zeland sa 3:0. U sljedećem kolu, 26. lipnja, sastaju se Novi Zeland – Urugvaj (17.00 sati), te Hrvatska – Uzbekistan (20.00 sati)

HRVATSKA: Zelenika, Gorupec, Datković, Šimunović, Aleksić, Mrzljak, Pjaca, Čanađija, Miličević (Brlek, 64), Rebić (Perica, 82), Livaja (Ivančić, 70).
URUGVAJ: De Amores, Silva, Varela, Cristoforo, Rolan (Bueno, 78), Arrascaeta, Laxalt, Gino (Pais, 66), Rodriguez, Gimenez, Avenatti (Lopez, 66).
STRIJELCI: 1-0 Rebić (41).