Hrvatska slavila plus 9 protiv Mađarske

Hrvatska rukometna reprezentacija bez većih je problema stigla i do treće pobjede na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj. U trećem kolu skupine D Hrvatska je pobijedila Mađarsku s uvjerljivih 30:21.

Nakon dviju lakih pobjeda na otvaranju prvenstva protiv Australije i Alžira, izabranike Slavka Goluže očekivao je prvi teži protivnik, reprezentacija koju su svladali za brončanu olimpijsku medalju u Londonu.

Hrvatska je polako stvarala prednost te je u 15. minuti prvi put pobjegla na tri pogotka razlike (7:4), no dvije minute poslije bilo je već pet pogodaka prednosti. U nastavku susreta hrvatski rukometaši održavali su tu prednost. Mađari su se uspjeli približiti na tri pogotka zaostatka, ali Hrvatska je na kraju ponovno poboljšala svoju igru i na odmor otišla s prednošću 15:11.

Hrvatski rukometaši odigrali su u prvom dijelu vrlo dobru obranu, koja je rezultirala brojnim kontrama tako da su hrvatska krila postigla sedam pogodaka. Ivan Čupić ponovno je bio najbolji strijelac s pet pogodaka, a Manuel Štrlek je dodao još dva.

Početkom drugog dijela izvrsna igra hrvatskih rukometaša. U samo 2:50 minuta izabranici Slavka Goluže postigli su četiri pogotka i pobjegli na osam pogodaka razlike. Mađari su se samo jednom približili na pet pogodaka zaostatka, ali Hrvatska je vrlo brzo pojačala te tri minute prije kraja stigla i do deset pogodaka razlike.

Najbolji u hrvatskim redovima bili su Čupić s osam pogodaka, Marko Kopljar sa šest i Domagoj Duvnjak s pet pogodaka. Mađare su predvodili Szabolcs Szollosi s pet i Laszlo Nagy s četiri pogotka.

U ostala dva susreta iz naše skupine Španjolska se poigrala s Australcima pobijedivši s 40 pogodaka prednosti (51:11), a Alžir i Egipat su remizirali 24:24. Slijedi dan odmora, a u četvrtom kolu Hrvatska u četvrtak igra protiv Egipta u 21.15.

HRVATSKA – MAĐARSKA 30:21 (15:11)
Madrid, dvorana Caja Magica

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Štrlek 3, Ćupić 8 (3), Vori 1, Bičanić 2, Kopljar 6, Duvnjak 5, Šprem 1, Horvat, Musa, Gojun 2, Mandalinić , Vuković, Stepančić 2
MAĐARSKA: Mikler, Tatai, G.Ivanczik, Zubai 1, Harsany 3, L.Nagy 4, Csaszar 3, K.Nagy 2, Liszkai, Ancsin, Krivokapić 3 (3), Mocsai, Lekai, Schucha, Sollosi 5, Grebenar,

ISKLJUČENJA: Hrvatska – 4 minute, Mađarska – 4 minute
SEDMERCI: Hrvatska 3 (3), Mađarska 8 (4)