DVD-a Bedekovčina opet dvostruki prvak Hrvatske

mladezi-dvd-a-bedekovcina-2016I muška i ženska mladež DVD Bedekovčina u subotu je osvojila naslov prvaka Hrvatske na državnom vatrogasnom natjecanju održanom u Puli. To je treći naslov zaredom za djevojke, i treći u zadnja četiri natjecanja za dečke. Riječ je o uzrastu od 12 do 16 godina, pa prema tome nije riječ o istim curama i dečkima, što samo potvrđuje da voditelj Željko Odak sa suradnicima već godinama stvara čuda. U konkurenciji muške mladeži DVD Bedekovčina je slavio ispred DVD-a Novi Marof, a treće mjesto osvojio je DVD Desno Trebarjevo. Od zagorskih društava nastupili su još i DVD Krapinske Toplice na odličnom 11. mjestu, dok je DVD Zlatar bio 37. U kategoriji ženske mladeži iza DVD-a Bedekovčina poredali su se DVD Nuštar i DVD. Kuče. Od zagorskih društava Krapinske Toplice su bile 18., a Donja Stubica 19. Ovim pobjedama obje ekipe su osigurale nastup dogodine na vatrogasnoj olimpijadi u austrijskom Vilachu.