Dodig u osmini finala Wimbledona, Martić ispala

Hrvatski tenisač Ivan Dodig izborio je plasman u osminu finala Wimbledona nakon što mu je u trećem kolu Igor Sijsling kod rezultata 6:0, 6:1 i 1:0 predao meč. Dodigu je za najveći uspjeh karijere u All-England Clubu i uopće na Grand Slam turnirima bilo dovoljno 46 minuta igre. Dodig je iskoristio šest od devet prilika za break, a Nizozemac nije imao niti jednu. Bio je ovo njihov prvi međusobni susret. U osmini finala Dodig će igrati protiv četvrtog nositelja Davida Ferrera.

Hrvatska tenisačica Petra Martić nije se uspjela plasirati u osminu finala Grand Slam turnira u Wimbledonu, jer danas u trećem kolu poražena od Bugarke Cvetane Pironkove sa 6:1, 4:6, 6:2 nakon sat i 46 minuta igre. Martić je slabo ušla u susret i prvi set izgubila praktički bez otpor,a osvojivši samo jedan gem na svoj servis. I početak drugog seta nije nagovještavao ništa bolje za našu tenisačicu jer je Pironkova povela a 4:1 i imala servis. Tada Martić radi preokret i dobiva pet gemova zaredom za izjednačenje omjera u setovima. U trećoj dionici hrvatska tenisačica povela je s 1-0, no onda je stala. I Pironkova je počela igrati agresivnije i naša igračica nije se snašla te je Bugarka dobila meč i izborila plasman u četvrto kolo.