Čilić u finalu Moskve

marin čilićProšlogodišnji pobjednik ATP turnira u Moskvi Marin Čilić došao je na samo korak do uspješne obrane naslova nakon što je u polufinalu pobijedio domaćeg tenisača Jevgenija Donskoja rezultatom 6:3, 6:1. Najbolji hrvatski tenisač je na putu do polufinala prvo svladao Uzbekistanca Denisa Istomina, a zatim u četvrtfinalu ekspresno, za samo 54 minute igre, Rusa Andreja Kuznjecova, izborivši svoj osmi polufinale ove godine. Danas je, pak, prvi put u 2015. izborio finale. U prvom setu Čilić je iskoristio jednu od četiri break-lopte, a sam nije bio suočen ni s jednom. U drugoj dionici je već kod 1:1 uzeo servis Donskoju, koji je na turnir došao s pozivnicom i u prvom kolu iznenadio šestog nositelja Bornu Ćorića. Opasno je u sljedećem gemu priprijetio Rus, prvi put u meču je izborio priliku za oduzimanje protivnikova servisa. Obranio se hrvatski tenisač i poveo s 3:1, a zatim je još jednom uzeo suparnikov servis, dvostrukom pogreškom pomogao je Donskoj i Čilić je poveo s 4:1, praktički riješivši pitanje pobjednika. Potvrda je došla kad je svojim 10. asom u sljedećem gemu poveo s 5:1, nakon čega je mirno na svom servisu došao do trijumfa. U finalu ga očekuje Španjolcac Robert Bautista Agut, koji je u polufinalu svladao Nijemca Philippa Kohlschreibera 6:4, 6:4. Bit će to repriza prošlogodišnjeg moskovskog finala u kojem je slavio Čilić 6:4, 6:4. Obojici tenisača ovo će biti prvo finale ove sezone. Marin će ga igrati 23. put u karijeru na ATP i Grand Slam turnirima i pokušat će osvojiti svoj 14 trofej. Marin u finalu ide po treću hrvatsku titulu u Moskvi, na turniru osnovanom 1990. godine 1996. je slavio Goran Ivanišević, a prošle godine Čilić.