Čilić u 3. kolu Wimbledona, Karlović ispao, Konjuh blizu senzacije

Marin ČilićNajbolji hrvatski tenisač Marin Čilić svladao je Ukrajinca Sergija Stahovskoga 6:2, 6:7 (6), 6:4, 6:4 i probio se u treće kolo Wimbledona. Tamo ga čeka Slovak Lukaš Lacko koji je u drugome kolu svladao Ivu Karlovića 6:3, 3:6, 7:6 (5), 6:4 i tako spriječio hrvatski dvoboj. Čilić je za pobjedu trebao gotovo tri sata igre, a jedino loše razdoblje u igri imao je u drugom setu kada je od vodstva 3:2 dopustio Ukrajincu da nizom od 14 poena dođe do prednosti 5:3. Čilić je uspio vratiti ‘break’ zaostatka, ali je s nekoliko novih promašaja darovao Stahovskome drugi set. No, izgubljeni set kao da je razbudio najboljeg hrvatskog tenisača koji je ‘breakom’ na početku trećeg seta ponovno vratio kontrolu zbivanja na terenu 12 u All England Clubu. Još jedan ‘break’, u petom gemu četvrtog seta, bio je dovoljan Čiliću za četvrtu pobjedu u isto toliko dvoboja s Ukrajincem koji je prije tri godine na središnjem terenu All England Cluba šokirao sedmerostrukog wimbledonskog pobjednika Rogera Federera. Čilićev sljedeći suparnik je 28-godišnji Lacko, trenutačno 123. tenisač svijeta, koji je plasmanom u treće kolo izjednačio najbolji rezultat na trećem Grand Slam turniru sezone. Čilić i Lacko su odigrali samo jedan meč na ATP turnirima, 2010. godine u francuskom Metzu, gdje je naš tenisač bio bolji u dva seta.

ana konjuh 2606Ana Konjuh bila je blizu senzacije, no nažalost na putu do pobjede nad trećom nositeljicom i trećom tenisačicom svijeta, Angnieszkom Radwanskom spriječila ju je ozlijeda. Konjuh je stala na lopticu i iskrenula gležanj. Favorizirana Poljakinja je slavila 6:2, 4:6, 9:7. Radwanska je osvojila prvi set 6:2, no Konjuh je uzvratila u drugome i izjednačila na 1-1. Mlada hrvatska tenisačica nije imala sreće, jer je u odlučujućem setu propustila tri meč lopte protiv jedne od favoritkinja Wimbledona. U 15. gemu trećeg seta kod rezultata 7:7 krenula je na kratku loptu Poljakinje i natrčala na lopticu te iskrenula gležanj. U tom je trenutku bilo jasno da Konjuh neće imati snage za pobjedu. Nastavila je meč s bandažom na gležnju, no protiv boli nije mogla. U suzama je završila dvoboj.