Blanki bronca, vaterpolistima srebro

blanka rioBlanka Vlašić osvojila je brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Riju. U finalu skoka u vis preskočila je 197 centimetara, što joj je bilo dovoljno za treće mjesto. Večer nije najbolje krenula za hrvatsku atletičarku jer je rušila letvicu već na 188 centimetara,ali je onda u drugom pokušaja bila uspješna. Na isti način riješila je visine 193 i 197 centimetara, a u tom trenutku u igri su ostale samo četiri visašice. S obzirom na to da niti jedna nije uspjela preskočiti 2 metra, odlučivao je broj pokušaja na nižim visinama, a tu je najbolja bila Ruth Beitia koja je osvojila zlatnu medalju. Španjolka ima 37 godina i ovo joj je kruna karijere, a postala je najstarija osvajačica zlatne medalje u ovoj disciplini. Na drugom mjestu bila je Bugarka Mirela Demireva. Blanka je u finalu nastupila pod blokadom i u strašnim bolovima, što joj se vidjelo na licu. Međutim, dala je sve od sebe, nije dala da ju bol potpuno sputa i došla je do senzacionalnog uspjeha i Hrvatskoj osigurala još jednu medalju, desetu na ovim igrama. Imamo pet zlata, tri srebra i dvije bronce.

Hrvatskim vaterpolistima srebro

vatrepolo rio2Branitelj naslova Hrvatska je u finalu olimpijskog vaterpolskog turnira pokazao premalo za moćnu Srbiju, koja je pobjedom 7:11 (2:3, 1:3 , 2:3, 2:2) objedinila europsku, svjetsku i olimpijsku titulu. Bila je to teška bitka, u kojoj je fizički nadmoćnija srpska momčad od početka pa gotovo do kraja gradila prednost sve do najvećih 5:10 početkom posljednje dionice. Hrvatsku je skupo stajala slaba realizacija igrača više, jer i s brojčanom nadmoći nismo znali probiti sjajnu suparničku obranu. Kod Hrvatske najbolji je bio Sandro Sukno sa tri gola. U momčadi Srbije istaknuo se Dušan Mandić sa četiri pogotka.