8STO slika Marije Bistrice

Advent  u Galeriji Kranjčar:  800 slika Marije Bistrice

Povodom 800 godina   od prvog spomena imena Bistrica (1209. –  2009.), udruga za multimedijalnu umjetnost i afirmaciju kulture “SINTOMENT” iz Marije Bistrice priprema u Galeriji Kranjčar veliku multimedijalnu izložbu grupe autora pod nazivom: 800 SLIKA MARIJE BISTRICE.

Program:
9.12.2009. u 19 00 h – otvaranje multimedijalne izložbe /potraga za slikom kroz osjetila/

• predstavljanje knjige / kataloga: 8sto  slika Marije Bistrice
• poklon iznenađenja svim posjetiteljima izložbe!

11.12.2009. 10.00 – 19 00 h
radionica sa srednjoškolskim uzrastom – 801. slika – intervencija u 800 slika

19.12.2009. 19.00 h
ZATVARANJE IZLOŽBE

Osjećaj 1209. – 2009.
800 slika Marije Bistrice je živi osjećaj, osjećaj koji se prolomi poput jeke među brdima, osjećaj koji se prenosi. Poput jeke, koja je slika našeg glasa u povoljnom okolišu, izložba 800 slika Marije Bistrice, slika je života i duha mjesta i mještana u povoljnom okolišu jubileja u kojem smo se zatekli. U tom stanju zatečenosti, bilo je osvrtanja, za slikama čija je jeka već zatomljena, bilo je potrage za onim slikama čiji glas tek traga za povoljnim okolišem. Drugim riječima, da li smo preskočili potok ako je korito presušilo? Biti u stanju zatečenosti dozvoljava nam provjeru svih detalja, u ovom slučaju, na trenutak nam je darovano vrijeme i mjesto odakle će se najbolje čuti jeka glasa kojim osjećamo.
Bernarda Cesar, voditeljica projekta

Multimedijalni projekt: 800 SLIKA MARIJE BISTRICE

Provedba i organizacija multimedijalnog projekta/izložbe:
SINTOMENT
©sintoment 2009.

Voditeljica projekta
Bernarda Cesar

Voditeljica marketinga projekta
Ivanka Bičak

Koncept i postav izložbe
Bernarda Cesar
Darija Cipriš
Marija Juza

Dizajn promo materijala
Marija Juza

Autori i sudionici projekta:

Video radionica
mentorice: Tena Bošnjaković, Iva Mrkić, Dijana Protić, Iva Šolić
sudionice: Karla Cesar, Darija Forko, Marta Jakopec, Ana Petric, Anita Vrtarić
glazba: Hrvoje Forko, Andreas Šala, Dražen Škrlec

Foto radionica
mentorice: Darija Cipriš, Marija Juza
sudionici: Tamara Jakopović, Fran Maršić,  Laura Meštrović,  Amalija Petric, Veronika Petric, Jurica Sambol, Ema Tomorad, Marija Tomorad
gošća sudionica: Mira Pehar

Arhivski oblook 1/2 i 2/2
predavači: Željka Meštrović, Zvonko Franc, Irena Kraševac, Antonija Carević, Marija Kobić, Branko Čičko, Darko Lacković

«Marija Bistrica u jednom danu»
Marija Juza i Bernarda Cesar