Odbojkaški Euro: Hrvatska pobijedila Rusiju

Hrvatske odbojkašice priredile su u Rotterdamu jedno od najvećih iznenađenja Europskog prvenstva svladavši u posljednjem kolu skupine C europske prvakinje Ruskinje s 3:0 (25:21, 26:24, 26:24). U osmini finala igrat će protiv Italije. Nakon što je u prvom susretu Bjelorusija pobijedila Bugarsku s 3:2 (25:21, 25:23, 14:25, 20:25, 15:11) i tako osigurala našim odbojkašicama plasman u osminu finala, Hrvatska je rasterećeno ušla u dvoboj i na kraju ostvarila jednu od svojih najvećih pobjeda u posljednje vrijeme. Za pobjedu protiv najjačeg suparnika trebali su se posložiti svi dijelovi igre, a upravo se to i dogodilo. Uz izvrstan prijem servisa u kojemu se istaknula Nikolina Božičević, sjajno je igrala i tehničarka Ana Grbac, a njezine su lopte za vrhunske smečeve prvenstveno koristile Mira Topić i Katarina Barun Šušnjar. Usto napokon je funkcionirao i blok kojega su predvodile Ivana Miloš i Maja Poljak pa je Hrvatska ostvarila poticajnu pobjedu pred nastavak prvenstva. S dvije pobjede i jednim porazom Hrvatska je osvojila treće mjesto u skupini C s jednakim učinkom kao i drugoplasirana Bjelorusija. Obje su reprezentacije osvojile po pet bodova, ali Bjelorusija je bolja u omjeru osvojenih i izgubljenih poena. Bjeloruskinje imaju razliku u poenima -11, a Hrvatska -14. Rusija je usprkos ovom porazu sa šest bodova osvojila prvo mjesto i izravni plasman u četvrtfinale. Bugarska je s tri poraza završila natjecanje kao posljednja, četvrta. Hrvatska će u srijedu u Rotterdamu igrati protiv drugoplasirane reprezentacije iz skupine A Italije, koja je u izravnom dvoboju za prvo mjesto u skupini izgubila od domaćina Nizozemske s 3:0 (25:15, 25:18, 25:23).